1. Kapitola - Začátky investovaní

28.03.2022

Stát se úspěšným investorem začíná vzděláním. Jestli se rozhodnete investovat, děláte rozhodnutí vložit své peníze do vybraného aktiva s cílem dosáhnout potenciální zisk. Nicméně každé investování zahrnuje i riziko, a kromě zisku tak můžete realizovat i ztrátu. Proto je důležité předem si určit, jaké velké riziko jste ochotni přijat a podle toho si vybrat investiční nástroj, do kterého chcete vložit svůj kapitál.

 

Zejména s ohledem na pandemii se v posledních letech rozmohl trend obchodování prostřednictvím online platforem a mobilních aplikací, které Vám umožní obchodovat komfortně kdekoli a kdykoli.

 

Jestli jste začátečník, neváhejte využít možnosti otestovat si své schopnosti na Demo účtu, který nabízí téměř každý broker. Jedná se o zkušební účet, kde obchodujete virtuální finanční prostředky, takže si beze strachu ze ztráty reálných finančních prostředků můžete vyzkoušet, jak obchodování funguje v praxi.

 

Důraz je potřebné klást i na správný výběr brokera – v první řadě si ověřte, že má platnou licenci ve vaší zemi. Vždy si dobře prostudujte reference na daného brokera a výši poplatků spojených s obchodováním, abyste věděli, kolik a za co platíte. Když najdete toho pravého podle Vašich preferencí, můžete přistoupit k otevření Reálného účtu.

Podobné články

2. Kapitola - Finanční a kapitálové trhy

28.03.2022

Finanční trh představuje finanční systém, který je neoddělitelnou součástí celého ekonomického systému a spájí kupujících a předávajících. Je to místo, kde se střetává nabídka a poptávka po volných finančních prostředcích. Rozčlenit...

3. Kapitola - Trendy v investovaní a jejich rizika

28.03.2022

Existuje nespočetně mnoho možností, jak investovat. Představujeme Vám 3 druhy investicí, které se s rozvojem digitálních online technologií dostaly do centra pozornosti investorů: NFT – Nezastupitelné tokeny (non-fungible tokens) jsou aktuálně trendem v oblasti...

Wonderinterest Trading

Varování před rizikem: CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 81.75% drobných investorů ztrácí peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.